ÇARŞAMBA’NIN SORUSU

Print Friendly, PDF & Email

SORU: Postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde çalışan işçilerin isim listeleri ile işe başlamadan önce alınan periyodik sağlık raporları Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne bildirilecek mi?

CEVAP: Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesinde yapılan değişiklik sonucu artık işverenler, postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde, her postada çalışan işçilerin isim listeleri ile işe başlamadan önce alınan periyodik sağlık raporlarının bir suretini ilgili Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne göndermeyeceklerdir. Bu belgeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca talep edildiğinde sunulmak üzere işyerinde muhafaza edilecektir.

Yazar | 2017-08-23T08:07:52+00:00 23 Ağustos 2017|Kategoriler: Çarşamba'nın Sorusu|0 Yorum

Bir Cevap Yazın